<!–more–>Rozmaite gry terenowe dla pracowników cieszą się coraz większą popularnością wśród większych i mniejszych firm. Kadra menadżerska dostrzega bowiem duże zalety, jakie można odnieść przy organizacji takiego wydarzenia. Właściwie przeprowadzona gra znacząco może wzmocnić relacje między pracownikami, a jednocześnie poszerzyć kompetencje i umiejętności tak przydatne w wielu zawodach.
<br>
Całkiem niedawno z ogromnym rozmachem zorganizowano przez znany farmaceutyczny koncern gra szkoleniowa dla pracowników, którą wielu ludzi uznało za największą w Polsce. Uczestniczyli w niej bowiem w zasadzie wszyscy pracownicy firmy, co dało w rezultacie blisko pięciuset uczestników. Dodatkowo wszystkim się opiekowało trzydziestu pięciu trenerów, którzy ponosili odpowiedzialność za organizację zajęć z poszczególnymi grupami.
<br>
Część z tego zespołu trenerów stanowiły osoby z firmy organizującej szkolenie, lecz zdecydowaną większość kadra z koncernu farmaceutycznego. Przybyli oni nieco wcześniej do hotelu, w którym wszystko się odbywało, i przeszli tam niezbędne szkolenie. Tym sposobem bez żadnych problemów dawali sobie radę ze swoimi zadaniami.
<br>
Jednym z pierwszoplanowych trenerów był Prezes Zarządu, który w prywatnym życiu interesuje się alpinistyką. Zdecydował się on wykorzystać swoją pasję i zainteresowania do tego, żeby w oparciu o górską wyprawę przekazać pozostałym słuchaczom wiele przydatnej wiedzy w temacie zarządzania zespołem ludzi, rozwiązywania sporów i motywacji. Było to nawiązanie do zagadnień pracy w zespole, tak istotnej w większości firm.
<br>
Podczas opisywanej gry uczestnicy zostali podzieleni na 25 zespołów, jakie przez cały dzień realizowały zaplanowane cele. Najważniejszą część gry stanowiły tak zwane społeczne eksperymenty, to znaczy nietypowe, wymagające nieszablonowego podejścia zadania, w jakich uczestnicy wykazać się musie dużą dawną zaufania i kreatywności.
<br>
Eksperymenty były kończone daniem drużynie specjalnych kart problemowych, z którymi ta powinna się dokładnie zaznajomić. Przy analizie tych kart w rzeczywistości uczestnicy oceniali swoje własne zachowania nawiązaniu do pięciu podstawowych kompetencji, co dało im możliwość odniesienia się do pracy, którą wykonują na co dzień.