O jakie rzeczy powinno się zapytać podczas szukania hotelu na zorganizowanie szkolenia.

Jednym z częstszych sposobów na przeprowadzenie szkoleń pracowniczych są wyjazdy na kilka dni do jakiegoś hotelu. Rozwiązanie takie ma kilka zalet, na przykład taką, że jeśli się będzie przebywać w takim miejscu z uczestnikami skupić się można na tym, aby jak najlepiej ten czas wykorzystać. Rzecz jasna pod warunkiem, że z hotelem będzie wszystko w porządku, bo często różnie z tym bywa.

Sporą grupę takich obiektów wyklucza się od razu na wybór miejsca na zorganizowanie szkolenia, na przykład po rozmowie z recepcją lub przejrzeniu strony internetowej. Jednak podczas szukania należy jeszcze zapytać o kilka rzeczy, i przy okazji się zorientować o rzeczy, jakie hotele przeważnie będą ukrywać, a z całą pewnością nie powiedzą o tym pierwsze.

Przede wszystkim sprawa dotyczy remontowych prac, co do jakich rzadko się zdarza, że klienci są informowani wcześniej. A robienie szkoleń przy ryku wiertarek czy młotów udarowych z całą pewnością wygodne nie będzie, w wielu przypadkach wręcz nie pozwalając na pracę. Z tego też powodu za każdym razem warto o to zapytać, wówczas można się spodziewać, że jednak odpowiedź będzie udzielona.

Duży problem też stanowią różnego rodzaju imprezy weselne i okolicznościowe a nawet jakieś inne szkolenia. Przeprowadzenie w efektywny sposób wszystkich zagadnień wymaga odpowiednich warunków – jeżeli za drzwiami będzie cały czas grała skoczna muzyka, to z całą pewnością wpłynie to w jakiś sposób na uczestników. O takie rzeczy również warto zapytać podczas szukania miejsca na szkolenie, jeżeli imprezy tego typu mają być organizowane podczas wyjazdu, to może jednak lepiej pomyśleć o jakimś innym rozwiązaniu.

Powinno się także dokładnie zweryfikować informacje o wielkości i wyposażeniu sal konferencyjnych, jakie znajdują się na terenie hoteli. Duża część hoteli może lekko koloryzować w czasie podawania informacji na swojej stronie firmowej, z takich też powodów lepiej będzie dokładnie dopytać się na recepcji czy u managera.

W przypadku większych grup szkoleniowych niezwykle istotna jest także sprawna obsługa, tak aby uczestnicy nie byli zmuszeni do czekania w kolejce do obiadu czy meldunku. Takie tematy także warto wyjaśnić odpowiednio wcześnie z pracownikami hotelu, aby później nie było niepotrzebnego nikomu bałaganu i zamieszania.